Kurį laiką šis dangos tipas buvo primirštas, tačiau šiomis dienomis ji vėl populiarėja. Ir pagrindinė to priežastis yra unikalios savybės, dėl kurių ji turi gana ryškius pranašumus lyginant su kitomis alternatyvomis. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo itin paprasto jos montavimo arba išklojimo. Jis nereikalauja nei specifinių įrankių, nei didesnės patirties. Todėl darbus galima atlikti ir savarankiškai. Kas daliai žmonių bus nemažas pliusas, kadangi nereiks išlaidauti perkant montavimo paslaugas. Be to, ir pati pvc danga kaina pasižymi gana nedidele, todėl toks variantas bus pakankamai ekonomiškas pasirinkimas. Bet dėl to nė kiek neprastesnės kokybės. Kadangi medžiagos, iš kurių gaminamas šis produktas, yra visiškai atsparios drėgmei. Kuri dažniausiai pažeidžia kitas natūralias alternatyvas. Be to, šis variantas nereikalauja praktiškai jokios papildomos priežiūros. Ir tokios grindys yra lengvai išvalomos, kadangi prie jų neprikimba ir nesilaiko purvas. Be to, jos pasižymi minkštumu, kas užtikrina gerą garso izoliaciją. Aišku, namuose tai gal ir nebus pats svarbiausias aspektas, tačiau visuomeninėse patalpose tai yra pakankamai nemažas pliusas.

Kuo ypatinga pvc danga sienoms?

Jau pats pavadinimas išduoda, jog ji skirta naudoti kaip sienų apdailos medžiaga. Tačiau lyginant ją ir kokia yra pvc danga grindims didelių skirtumų nerasime. Kadangi ir šių abiejų produktų gamybai naudojamos praktiškai tos pačios medžiagos bei technologijos. Žinoma, skirsis dizainas, tačiau jo įvairovė gali būti pakankamai plati. Kadangi naudojant šias medžiagas dabartiniais laikais galima sukurti praktiškai bet kokius raštus. Taip pat sienoms skirtas variantas gali pasižymėti kažkiek mažesniu atsparumu trinčiai. Tačiau tai tikrai nereikš, jog jis greičiau susidėvės. Kadangi sienoms natūraliai tenka gerokai mažesnė apkrova, negu kad grindims. O pagrindinis tokio pasirinkimo privalumas bus gera šilumos izoliacija. Todėl ši danga tuo pačiu metu atliks ne tik apdailos funkciją, tačiau prisidės ir prie sienų apšildymo. Kas gali būti labai pravartu, jeigu būstas nėra itin sandarus ir dėl to prarandama dalis šilumos pro įvairias jo konstrukcijas.

Kaip turėtų būti klijuojama pvc danga

Žinoma, visuomet galima pasitelkti kvalifikuotą pagalbą, tačiau norint šį darbą galima atlikti ir savarankiškai. Šiuolaikinis produktas pasižymi itin nesudėtingu klijavimu. Jam naudojamas specialus mišinys, kuris veikia kaip savotiški klijai. O tuomet juo ištepus grindus gali būti dedama ir pvc danga. Ji klojama atsižvelgiant į konkretų tipų, tačiau dabar populiariausi yra savotiškos grindų juostelės, kurios jungiamos tarpusavyje tarsi dėlionė. Ir taip kol užpildomas visas kambario ar patalpos plotas. Tuo ir baigiasi visas procesas, dažniausiai net nereikia laukti, kol grindys pilnai išdžius ir ant jų bus galima vaikščioti. Kadangi tą galimą daryti praktiškai iškart, kai tik jos būna išklotos. Taigi, šis darbas tikrai nebus sudėtinga užduotis ir dauguma žmonių tikrai galės jį atlikti savarankiškai. Svarbu neskubėti ir viską atlikti tiksliai. Geriausią klojimą pradėti nuo kažkurios vienos sienos kapo ir tuomet keliauti tolyn nuo jos. Verta pasirinkti priešingą išėjimui vietą, kad išklojus galima būtų palikti kambarį.

https://gerosgrindys.lt/14-vinilo-grindys