Tinkamo maršruto susiplanavimas, tai geros kelionės pamatas. Prieš kažkur vygdami visada planuojame savo kelionės maršrutą. Į kelionės maršrutą įtraukiame įvairius sustojimus. Planuotis kelionės žemėlapį, nepriklausomai nuo transporto priemonės visada smagu ir kartais būtina. Keliaujant tolimas distancijas automobiliu susiplanuojate sustojimus pailsėjimui ar pasistiprinimui. Važiuodami dviračių į kelių dienų žygį nusimatote kokias vietas norite pamatyti, kur sustosite ir koks kelionės tikslas. Kiekviena kelionė reikalauja bent kažkokio pasiruošimo ir pasidomėjimo ta vieta į kurią keliaujate. Labai retai žmonės keliauja į niekur. Spontaniškos kelionės gali būti neapsakomai nuostabios ir įsimintinos arba labai nevykusios ir varginančios. Norint patirti nuostabius ir neišdildomus įspūdžius dažniausiai planuojamas maršrutas, visos sustojimo stotelės ir galutis taip siekiamas tikslas.

Kad ir kokią nuostabą tai galėtų kelti, tačiau pasiplaukiojimo baidare maršrutą taip pat reikėtų pasiplanuoti. Planuojant tobulą maršrutą svarbiausias aspektas taio savo ir komandos, jei plaukiate ne vienas, jėgų įvertinimas. Pradedantiesiems, o gal būt apskritai pirmą kartą plaukiantiems siūloma nepersistengti ir rinktis trumpesnius atstumus. Nors pėsčiomis nueiti 15 kilometrų atrodytų toli svarbu paminėti, kad plaukiant baidare kilometrai nesijaučia taip kaip einant įprastu keliu. Plaukimas baidarėmis nenuvargins jūsų kojų tačiau suteiks veiklos rankų raumenims. Plaukiantiems pirmą kartą prieš planuojant kelionę upe derėtų pasikonsultuoti su baidares nuomojančiais asmenimis ir įvertinus jų rekomendacijas pasirinkti maršruto atstumą.

Plaukiantys jau ne pirmą kartą savo jėgas puikiai žino ir supranta koks atstumas jiems būtų pats geriausias. Patyrę plaukikai dažnai renkasi kelių dienų kelione ir maršrutą išsidėlioja per dvi ar net daugiau dienų.

Vien nustatyti kilometrų skaičių nepakanka. Įvertinus jėgas ir individualius sugebėjimus reikia pasidomėti upe kuria planuojate keliauti. Lietuvoje apstu įvairių įvairiausių vandens telkinių. Lietuvos upės yra pakankamai negilios, ypatingai jei kelionę planuosite nusėdus vandeniui turėkite omenyje tai, kad galite dažnai užstrigti seklumose ar už didesnių akmenų esančių upėje. Taip pat būna ir laikotarpių kai Lietuvos vandens telkiniuose vandens lygis ženkliai padidėja. Vandens lygiui padidėjus žinokite, kad galite susidurti su gilesnėmis vietomis, kuriose dugno galite ir nesiekti.

Atsiranda ir tokių, kurie pasiplaukiojimą baidarėmis upeliu ar upe iškeičia ir į pasiplaukiojimą baidare ežeruose. Tokie pasiplaukiojimai šiek tiek nuobodesnė ir pavojingesnė, nes kaip žinia ežerai gali būti ir yra ženkliai gilesni už upes.

Plaukimas baidarėmis, jei yra noro galimas visais metų laikais, tais telkiniais, kuriuose vanduo neužšąla.