Jeigu išgirstumėte terminą „Svetainės baldai“ – apie ką pagalvotumėte? Kad ir kas šovė jums į galvą, dauguma supras, kad ne visi pagalvojo apie taip pat atrodančius ar net tos pačios kategorijos baldus. Vieni susimąstė apie sofas, kiti – apie fotelius, treti apie kėdes are lentynėles. Turbūt buvo ir tokių, kurie matė bufetą, sekciją ar spintą. Nėra klaidingos ar blogos vizijos. Jeigu pritaikymas yra geras, kiekviena idėja gali būti šauni ir sveikintina. Dėl to pasistengsime jus supažindinti su įvairiausių baldų svetainei tipais. Tam, kad tai padarytume tiksliai, remsimės prekių kategorija svetainės baldai – varle.lt internetinėje parduotuvėje!

Spinta

Spinta yra daugiau miegamojo nei svetainės baldas. Tačiau ir svetainėje ją galima statyti, tačiau svarbu, kad tam užtektų vietos. Patikėkite, jeigu svetainėje reikia visos spintos, kad į ją tilptų jūsų daiktai – jų turite per daug. Be abejo – didesniame bute ar name toks sprendimas turės gerokai daugiau naudos.

Komoda

Daugumoje būstų komoda svetainėje tikrai pasiteisina. Joje galima susidėti svarbius daiktus, žurnalus ar kitus kanceliarinius niekučius. Ant komodų neretai stovi televizorius arba garso aparatūra. Iš esmės tai yra praktiškas baldas, kuris derės beveik visur.

TV staliukas

Investuoti į TV staliuką verta tik tada, jeigu turite nemažą televizorių ir nenorite gręžti sienoje skylės. Taip daryti apsimoka tada, kai nežinote ar šioje vietoje ilgai gyvensite, ar būsto neišnuomosite kitiems asmenims (be televizoriaus) bei, jeigu per sieną išvedžioti laidai. Kitu atveju TV staliuko pirkti neverta.

Vitrina

Vitrinos jau priskaitomos prie prabangių svetainės baldų. Dėl stiklo elementų vitrina žavės elegancija, bet nebūtinai praktiškumu. Dulkes reikės valyti dažniau, o bet kokie pirštų antspaudai ar įbrėžimai matysis gana ryškiai. Taip pat reikia turėti, ką už tos vitrinos padėti…

Stalas

Vienas iš kelių būtinų atributų svetainei. Jeigu ne šiai dienai, tai tam, kada atvyksta svečiai, svetainėje turėtų būti stalas. Nedidelis kavos staliukas yra patogus ir malonus baldas, bet jis be galo nepraktiškas dideliam žmonių skaičiui „aptarnauti“. Dėl to, kad nėra paprasto stalo, vėliau reikia rankioti trupinius iš sofos, kilimo ir nuo grindų. Pasvarstykite, ar jums reikia pastovaus didelio stalo ar surenkamo varianto laikinai.

Kavos staliukas

Vienas dažniausiai svetainėse sutinkamų baldų. Kavos staliukai, ypač su stikliniu stalviršiu yra be galo skoningi, bet jų praktiškumas yra gana ribotas. Jeigu nesitikite svečių ir neturite per daug daiktų, tai bus tikrai geras sprendimas. Tačiau kitu atveju jis tėra tik pagalbinė priemonė, ne tikras stalas.

Spintelė

Panašiai, kaip ir komoda – tik tikriausiai mažesnė. Spintelė geriausiai žiūrisi, jeigu ant jos atsiranda augalas, šviestuvas ar kitas akcentas. Ji nebūtinai yra pats praktiškiausias dalykas, bet tie papildomi stalčiukai tikrai praverčia, kai reikia kažką susidėti.

Sekcija

Kalbėti apie sekcijas yra painoka. Tam tikruose interjeruose ir namuose jų reikia ir jos ten žiūrisi gražiai. Tačiau kituose būstuose jos gali atrodyti kone tragiškai. Tik nepagalvokite, kad jūsų interjeras ar kažkuris kitas dėl to tampa prastesniu, taip nėra. Esmė su sekcijomis yra tokia, kad tai yra didelis, centrinis baldas. Jame telpa daug daiktų ir jis yra praktiškas, bet jo priežiūra ir tai, kiek jis užima vietos yra skirta ne kiekvieniems namams. Pagalvokite prieš jį pirkdami.

Bufetas/baras

Jeigu butas yra nedidelis ir svetainė yra arti virtuvės – bufetas bus puikus pirkinys. Kitu atveju tai yra nereikalingas baldas, nebent rasite praktišką būdą jį pritaikyti kitaip. Baras tinka tada, jeigu juo naudositės ir turite didelę svetainę. Vien gėrimams skirtas baldas arba spintelė yra prabanga, kurią sau gali leisti ne kiekvieni namai.

Lentynėlės

Lentynėlė yra elegantiškas, dažniausiai moderniam interjerui tinkantis baldas.

Foteliai ir kėdės

Tikrai būtini baldai. Nesvarbu ar rinksitės fotelį, ar kėdes, svetainėje turi būti, kur atsisėti svečiams ar jums patiems. Ant sofos patogu ilsėtis, bet ne valgyti ar daryti kokią nors užduotį. Svarbu adekvačiai apskaičiuoti reikalingų fotelių arba kėdžių skaičių, kad jų nebūtų per mažai arba komiškai per daug.

Sofa arba minkštas kampas

Dar vienas būtinas baldas svetainėje. Galima galvoti ir apie kitus baldus, bet būtent sofa arba minkštas kampas padaro šį kambarį svetaine, o ne eiliniu kambariu. Patogi vieta prisėsti ar prigulti yra svarbiausias svetainės atributas, todėl jo ignoruoti negalima. Minkštas kampas geriau tinka pailgose erdvėse, o sofa – kvadratinės formos arba labai dideliuose kambariuose. Nors šiaip tai gali būti ir jūsų skonio reikalas…