Šiomis dienomis lieka vis mažiau naivuolių manančių, kad į jų namus ar kitas turimas patalpas neužsinorės pakliūti koks nors pro šalį einantis ilgapirštis. Gali būti, kad jis ne šiaip sau eis pro šalį  ir jo žvilgnį patrauks vienas ar kiras ne apdairiai padėtas vertingas daiktas, visai tikėtina ir kartas nuo karto pasitaiko, kad jūsų namai kuris laikas nuodugniai stebimas, sudarinėjant apiplėšimo planą. Norint užkirsti kelią galimiems ilgapirščių įsibrovimams neužtenka vien noro įsirengti signalizaciją. Reikia sugebėti tinkamai įvertint riziką, galimas grėsmes ir priimti tinkamą sprendimą, išsirinkti labiausiai jums tinkamą apsaugos sistemą.

Apsaugos sistemos namams gali būti kelių rūšių. Gyvenamajam namui, butui ar garažui galite įsirengti vietinę signalizaciją, GSM signalizaciją arba vietinę signalizaciją prijungtą prie tam tikros saugos tarnybos. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokius tikslus jūs turite. Ar norite vagišius išgąsdinti, atbaidyti ar sučiupti. Bet kokiu atveju jūsų namų apsaugos sistema, ko gero, bus veikianti jutiminiu principu. Būtent tokio principo signalizacijos yra populiariausios butuose, namuose ar garažuose, sandėliuose. Vos įžengus į pastato vidų  judesio daviklis sureaguoja ir įsijungia signalizacija ir jeigu jūs patikėjote savo saugumą tam tikrai saugos tarnybai netrukus prie jūsų namų pasirodo apsaugos darbuotojas. Plėšikas gali ir nežinoti ar tai tik vietinė signalizacija ar ji yra prijungta prie tam tikros saugos tarnybos. Bet kokiu atveju sirena jį išgąsdins, jis bus priverstas skubėti, klysti, o gali būti, kad jis net gi nuspręs pasišalinti iš įvykio vietos taip nieko ir nepešęs.

Vaizdo stebėjimo sistemos nėra labai populiarios tarp gyvenamųjų namų ar butų savininkų, tačiau jei jaučiate, kad rizika būti apiplėštiems yra padidėjusi, rekomenduoti įdiegti ir jas. Vaizdo stebėjimo kameros dažnai atbaido neprašytus svečius, be to jeigu jie vis tik nusprendžia įsibrauti į jūsų namus nepaisant nieko, saugos kamerų dėka juos surasti, pagauti bus kur kas lengviau. Stebėjimo kamerų sistemos kur kas populiaresnės tarp įvairių įstaigų, įmonių. Tokios apsaugos sistemos patalpoms efektingos, be to įdiegus jas tam tikroje darbo vietoje, vaizdo kameros užtikrina ne tik saugumą, bet ir darbuotojų našumą. Tokias kameras visai nesunku prijungti prie interneto ryšio ir savo darbuotojus galėsite stebėti iš bet kurios vietos. Taip užtikrinsite ne tik saugumą, bet ir patikrinsite, kaip jūs darbuotojai dirba manydami, kad jūsų nėra darbo vietoje.

Taigi priklausomai nuo konkrečių poreikių, nuo to kokiose patalpose ketinate įdiegti apsaugos sistemą, priklausys ir jos pasirinkimas. Iš tiesų geriausiai apsaugo tam tikros saugos sistemų kombinacijos. Jutiminė signalizacija ir vaizdo kameros yra neblogas derinys. Signalizacijos daviklis pasirūpins, kad įsibrovėlis neįeitų ir nepaspruktų tyliai, o saugos kameros užtikrins, kad jis neliktų nepastebėtas. Pridėjus saugias, kokybiškas durų spynas, šarvuotas duris, tvirto metalo vyrius, papildomais rėmais aprūpintus langus jūsų namai, biuras, garažas ar sandėlys gali tapti saugumo pavyzdžiu. Žinokite, kad net jeigu vagišius ir įsibraus į jūsų namus signalizacija, kameros neleis jam veikti laisvai, tad bet kokiu atveju bus pridaroma kur kas mažiau žalos, nei leidžiant jam ramiai, neskubant atlikinėti savo nešvarius darbelius. Ir svarbiausia turite apie saugumą pagalvoti dabar, o ne po nelaimingo įvykio, kai teks tik grąžyti rankas ir pykti ant savęs, kodėl anksčiau nepasirūpinote savo namų, biuro ar bet kokio kito turto saugumu.