Tie, kurie galvoja, kad biologija – nuobodus mokslas, smarkiai klysta, kadangi būtent ši mokslo šaka gali mus stebinti kiekvieną dieną ir tikrai pakaks dalykų, dėl kurių būsite priversti aiktelėti. Vien pakanka pažiūrėti į grybų pasaulį – jis toks įdomus ir netikėtas. Tad, kviečiame sužinoti, kuo mus gali nustebinti šis augalas, apie kurį tik galvojame, jog puikiai pažįstame.

Ne paslaptis, kad būtent baravykam kuriamas ypač solidus įvaizdis ir neretai šios rūšies grybai yra vadinami karaliais. Ir iš tiesų – prie solidžių epitetų prisideda ir faktas, kad grybų kepurėlės gali būti įspūdingi dydžio – siekti net 30 cm.

Pabaltijo šalyse pievagrybiai vis dar nėra populiarus pasirinkimas – dauguma mieliau renkasi raudonikius, baravykus, voveraites ar ūmėdes. Vis dėlto, reikia pažymėti, kad JAV gyventojai yra visiškai kitokios nuomonės – pievagrybius jie ypač mėgsta ir būtent šie grybai sudaro net 90 proc. visų išauginamų grybų.

Nors kazlėkai ir nėra pats populiariausias lietuvio pasirinkimas,  tik nedaugelis žino, kad Lietuvoje jų mes turime net 9 rūšis.

Vos tik pagalvojus apie voveraites, daugelis pirmiausia prisimena jų  intensyviai geltoną spalvą. Tačiau tik nedaugelis žino faktą, būtent šią spalvą grybams suteikia pakankamai didelis karotino kiekis.

Kuo juo kuo, tačiau raudonikiai tikrai mus gali nustebinti savo rūšių gausa. Pasaulyje jų skaičiuojama net 80.

Kreivabudė – šio  grybo pavadinimas yra iš tiesų išskirtinis. Tačiau tik nedaugelis žino, kad išvertus iš graikų kalbos jis reiškia šoninę auselę.

Daugelis žino, kad triufeliai yra brangiausiai įkainoti grybai pasaulio, tačiau tik nedaugeliui žinomas faktas, kad šių grybų paieškai yra pasitelkiama šunų pagalba.

Kaip matyti, biologija iš tiesų yra įstabi – jau vien tik grybai gali pateikti tiek daug netikėtumų. O, kur dar medžiai, žolės, gėlės, gyvūnai, paukščiai ar žmogaus organizmas? Taigi, atsižvelgiant į tai, kokią didelę įvairovę apima biologija, natūraliai kyla klausimas: o kaip nepaklysti ir įsisavinti visa sbūtinas žinias? Atsakymą žinome mes – biologijos korepetitorius yra tas žmogus, kuris tikrai neleis paklysti klaidžiame, tačiau tuo pat metu ir įspūdingame biologijos pasaulyje.

gamtosmokykla.com